Ładuję...
Książka Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanna Kuciel-Frydryszak za 35,50 zł na Amazon.pl

Książka Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanna Kuciel-Frydryszak za 35,50 zł na Amazon.pl

13 lutego 2024 21:41:00
35,50 zł 41,00 zł -13 %

Książka Joanny Kuciel-Frydryszak przedstawiająca życie oraz problemy naszych babek i prababek żyjących na wsi dostepna jest z darmową wysyłką Prime na polskim Amazonie.

Książka przedstawia odbiorcy pracujące w pocie czoła gospodynie wiejskie, mamki, folwarczne wyrobnice, a także dziewczyny zatrudniające się w bogatszych gospodarstwach. Jak wynika z poszczególnych opowieści, ich największymi marzeniami były łóżka, wygodne buty czy edukacja. Każdej też zależało na posagu i dobrym wyjściu za mąż. Czytelnik zobaczy też, jak ogromnych wysiłków musiały dokonywać, by zapewnić wyżywienie całej swojej rodzinie. W publikacji pokazane zostają więc kobiety nieszanowane i wykorzystywane przez mężczyzn, nie tylko mężów, ale i ojców. Pomijane, podobnie jak ich potrzeby, dlatego też często niepotrafiące pisać ani czytać.

Jeśli klikniesz w link zamieszczony na naszej stronie i sfinalizujesz zakup produktu, możemy od danego sprzedawcy otrzymać prowizję. W ten sposób nie ponosząc żadnych kosztów wspierasz pracę naszej Redakcji. Dziękujemy
Następny wpis
Poprzedni wpis